Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Czy warto zainwestować w dom energooszczędny?

Coraz częściej szukamy oszczędności w wydatkach. Nie da się ukryć, że rachunki związane z utrzymaniem własnych czterech kątów w znacznym stopniu wpływają na stan naszego konta. Jak w racjonalny sposób zaplanować inwestycje budowlane tak, by miejsce, w którym mieszkamy, generowało mniejsze koszty? Warto zainteresować się tematem domu energooszczędnego!

Dom energooszczędny, czyli jaki?

Już sama nazwa brzmi zachęcająco i nieco nam zdradza. Dom energooszczędny to budynek o wyjątkowej konstrukcji, którego specyfika ma na celu obniżenie kosztów eksploatacji. Podczas planowania i uzgadniania projektu należy wziąć pod uwagę już samą bryłę domu – powinna być jak najprostsza oraz zwarta. Rozplanowanie pokoi także ma znaczenie ze względu na nasłonecznienie. Szczególnie ważna jest izolacja – głównie dachu i ścian. Odpowiednie okna to także istotny aspekt. Powinniśmy wybierać te cechujące się niską przepuszczalnością ciepła.

Czy dom energooszczędny się opłaca?

Nie da się ukryć, że budowa domu tradycyjnego jest niższa od tego energooszczędnego. Należy jednak pamiętać, że tego typu przedsięwzięcie to inwestycja na lata. Zastosowanie nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań da zadawalający rezultat w przyszłości. Mimo wszystko, na samym początku warto przeprowadzić kalkulację i kompleksową analizę. Dodatkowym atutem jest możliwość zdobycia dofinansowania. Great Solar oferuje pomoc w uzyskaniu wsparcia pieniężnego na instalacje fotowoltaiczne w ramach specjalnych programów.

Dom energooszczędny a natura

Obniżenie rachunków to nie jedyna korzyść, którą zapewnia dom energooszczędny. Jeśli zwracamy uwagę na to, jaki wpływ na środowisko mają nasze działania, takie rozwiązanie będzie najlepszym wyborem. Ekologiczne budownictwo wykorzystuje odnawialne źródła energii. Jednym z najpopularniejszych wariantów są panele fotowoltaiczne. Instalacja tych urządzeń pozwala na wytwarzanie czystej energii przy zerowej emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Poza tym, cały proces nie powoduje także hałasu.

Pomoc ekspertów

Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w dom energooszczędny to bardzo skomplikowane i złożone zagadnienie. Ważna jest więc konsultacja z doświadczonymi ekspertami, którzy pomogą podjąć właściwe decyzje. Jeśli chodzi o inwestycje fotowoltaiczne, Great Solar oferuje profesjonalne doradztwo. Przed zamontowaniem instalacji, firma przeprowadza badania wstępne – sprawdza nachylenie i kierunek zadaszenia, wytrzymałość dachu oraz ścian, a także mierzy wielkość powierzchni. To kompleksowa procedura, która pozwala na dopasowanie konstrukcji do indywidualnych potrzeb klienta.

Efektywnie i efektownie

Cele, które przyświecają budowie domu energooszczędnego, determinują jego wygląd. Być może, niektórzy będą musieli zrezygnować z fantazyjnych projektów na rzecz uproszczonej formy. Nie znaczy to jednak, że taki budynek nie może prezentować się efektownie. Architekci dokładają wszelkich starań, by styl, który wykształcił się pod wpływem tych omawianych rozwiązań, cechował się wyjątkową estetyką, np. poprzez umieszczenie drewnianych elementów na elewacji. Obecnie dom energooszczędny stał się wyznacznikiem nowoczesnej i robiącej wrażenie architektury.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!