Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne – II edycja programu “Mój prąd”

Chcesz uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – ruszyła druga edycja programu “Mój Prąd”, w ramach której możesz otrzymać do 5000 złotych zwrotu za zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź, co się zmieniło w porównaniu do poprzedniej edycji.

Kto może otrzymać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne?

O dofinansowanie na panele fotowoltaiczne może ubiegać się każda pełnoletnia osoba fizyczna, która chce wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby oraz uregulowała wszelkie formalności “związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji” [Źródło: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-moj-prad, dostęp: 27.02.2020 r.]. Dofinansowanie można uzyskać wyłącznie na instalacje fotowoltaiczne o mocy 2-10 kW.

Ile kosztuje fotowoltaika w ramach programu?

W ramach programu możesz uzyskać refundację do 50% poniesionych kosztów z tytułu kupna i montażu fotowoltaiki, ale zarazem nie więcej niż 5000 zł na jedno złożone zamówienie. Zasady są jasne. Natomiast cena główna zależy od firmy sprzedającej panele fotowoltaiczne, uwzględniając kryteria tj.

Jakie dokumenty należy złożyć, aby dostać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne?

Wniosek główny nie zmienił się. Jest taki sam jak ten z pierwszej edycji programu. To nie jednak nie wszystko, co musisz dostarczyć do urzędu. Twoim obowiązkiem jest przygotowanie:

  • oświadczenia RODO,
  • zaświadczenia Operatora Sieci Dystrybucyjnej o tym, że możesz podłączyć instalację do budynku,
  • dowodu zapłaty o dokonanej wpłacie,
  • potwierdzenia kupna i montażu instalacji fotowoltaicznej,
  • podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu.

Jeśli przygotowanie niezbędnych dokumentów i wypełnienie wniosku sprawia Ci kłopot – skontaktuj się z naszym Doradcą. Pomoże Ci uporać się z formalnościami.

Panele fotowoltaiczne od Great Solar

Przymierzasz się do zamówienia fotowoltaiki o małej mocy? Nie odkładaj tego w czasie! Warto korzystać z walorów paneli fotowoltaicznych już od wiosny. Skontaktuj się z naszym Doradcą i wybierz optymalne dla siebie rozwiązanie.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!