Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Fotowoltaika przy drodze S19 – farma gotowa!

Nowoczesna technologia. Troska o efektywność produkcji energii elektrycznej Uwaga, uwaga – fotowoltaika przy drodze D19 w Sokołowie Małopolskim to nasze dzieło! To my odpowiadaliśmy za montaż paneli fotowoltaicznych, które stworzyły ekologiczną farmę w bezpośrednim sąsiedztwie trasy szybkiego ruchu, która za kilka lat połączy m.in. Rzeszów i Lublin. To jedna z najnowocześniejszych elektrowni słonecznych w naszym kraju!

Fotowoltaika przy drodze szybkiego ruchu – poznaj szczegóły techniczne

Farma fotowltaiczna o mocy 2 MW powstała w Sokołowie Małopolskim – przy trasie S19, która docelowo będzie łączyć przejścia graniczne z Białorusią (Kuźnica Białostocka) i ze Słowacją (Barwinek). Już projekt konstrukcji musiał uwzględniać wiele szczegółów. Ważne było bowiem, aby panele z tylnej strony nie były zacienione, a kąt nachylenia w maksymalny sposób absorbował światło odbite. Ta fotowoltaika to technologia modułów dwustronnych zamontowanych na wolnostojącej konstrukcji stalowej.

Elektrownia słoneczna z nieprzypadkową lokalizacją

Jak już wspomnieliśmy, nasza realizacja – farma fotowoltaiczna – widoczna jest z drogi ekspresowej Rzeszów-Lublin (S19). Zajmuje powierzchnię ok. 4 hektarów. Tworzą ją 5970 sztuk bifacjalnych modułów fotowoltaicznych marki z Tier1 – ZNSHINE SOLAR o mocy 335Wp a także 16 falowników nowej generacji marki Huawei. Jak przyznaje Wojciech Grzybała, prezes zarządu naszej firmy, warto wiedzieć, że: „nowe moduły fotowoltaiczne typu bifacial mają zapewnić ponadprzeciętną produkcję energii na poziomie, szacując ostrożnie, około 115-120% w stosunku do generacji z takiej samej mocy farmy wykonanej w technologiach starszych – z paneli jednostronnych i falowników typu Low Voltage”.

Dwustronne panele fotowoltaiczne

Dwustronne panele to gwarancja absorbowania światła z dwóch stron. W dodatku, tylna szyba wspiera proces chłodzenia paneli. Wpływa to pozytywnie na wydajność fotowoltaiki. Ponadto uzyskiwanie energii elektrycznej zarówno z przedniej, jak i tylnej strony paneli fotowoltaicznych pozwala uzyskać większe wpływy z danego modułu.  Warto dodać, że producent zapewnia realizatorów projektu o 30 latach gwarancji pracy instalacji z maksymalną wydajnością.

Fotowoltaika nie tylko dla mas

Należy zaznaczyć, że firma Great Solar zajmuje się instalacją nie tylko wielohektarowych inwestycji. Fotowltaika to rozwiązanie dostępne i przede wszystkim sprawdzające się w indywidualnych gospodarstwach domowych. Instalacja fotowoltaiczna przynosi wiele zalet dla domowników. Stanowi niewyczerpane źródło energii, która nie zanieczyszcza środowiska. Ponadto nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Jest odporna i trwała – wytrzymuje silny wiatr, gwałtowane opady deszczu czy gradu. Panele fotowoltaiczne dla domu to źródło nie tylko prądu, ale i oszczędności. Obecnie zainteresowane osoby mogą starać się o korzystne dofinansowania z programów rządowych i nie tylko. Warto więc rozważyć inwestycję w fotowoltaikę. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami – sprawdź, który pracuje w Twoim regionie!

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!