Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Instalacja fotowoltaiczna na dotację – co przyniesie 2020 rok?

W kolejnych tekstach blogowych oraz publikacjach w social mediach staramy się edukować naszych przyszłych Klientów, podkreślając zalety płynące z inwestycji w panele fotowoltaiczne. Wielu z Was zgłasza się do nas z podobnym problemem: „Instalacja fotowoltaiczna jest dla mnie za droga”. Unia Europejska, polski rząd oraz fundacje  uruchamiają programy, które pozwalają na uzyskanie korzystnych dofinansowań. Dotacje na panele fotowoltaiczne? Dowiedz się, gdzie warto szukać finansowego wsparcia i co nowego w tym zakresie przyniósł… nowy rok.

Instalacja fotowoltaiczna a zmiany w 2020 roku

Nowy rok, nowe przepisy – motto, które powtarza się w różnych zagadnieniach związanych z prawem i gospodarką, dotyczy także fotowoltaiki. Zmiany mają na celu zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w produkcji energii elektrycznej, zarówno w domach prywatnych, jak i firmach czy instytucjach. Pierwszy miesiąc nowego roku już przyniósł korzystne zmiany – dzięki tzw. uldze termomodernizacyjnej, instalacja fotowoltaiczna, a konkretnie koszt jej zakupu i montażu, można odliczyć od podatku dochodowego.

Dom energooszczędny w zasięgu twojego portfela

Kiedy najlepiej inwestować w fotowoltaikę? Jak najszybciej. Pora roku nie jest żadnym wyznacznikiem. Niskie temperatury czy śnieg nie stanowią przeszkody do montażu instalacji na dachu domu czy siedziby firmy. Pisaliśmy już o tych zależnościach w poprzednim artykule: „Panele fotowoltaiczne a zima – sprawdź, co warto wiedzieć”. Specjaliści jednak zachęcają do tego, by nie odkładać decyzji o zakupie paneli. W tym roku w przypadku fotowoltaiki czas… to pieniądz. Tradycyjni dostawcy energii Instalacja fotowoltaiczna jest bowiem coraz bardziej popularna. Moda na ekologiczne rozwiązania sprawia, że otwierają się kolejne przedsiębiorstwa, oferujące montaż instalacji fotowoltaicznej. Rośnie konkurencja, rosną więc ceny. Czas ma również znaczenie w przypadku dofinansowań – pieniądze na dotacje niezależnie, czy chodzi o programy unijne, czy rządowe, są ograniczone.

Instalacja fotowoltaiczna na dofinansowanie z programu Mój Prąd

Program „Mój Prąd” – rządowy projekt ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego – oferuje bezzwrotną dotację w kwocie 5000 zł dla właściciela nowej instalacji fotowoltaicznej. Zeszłoroczny nabór trwał do 20 grudnia. Tegoroczny natomiast będzie bazował na budżecie, który pozostał po 2019 roku. Warto więc nie zwlekać ze składaniem wniosków – finanse są ograniczone i liczy się kolejność zgłoszeń.

Szczegóły programu Czyste Powietrze

To ogólnopolski program, który ma pomóc w poprawie efektywności energetycznej oraz w ograniczeniu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wnioski przyjmują wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Dofinansowanie przyznawane jest w dwóch formach – dotacji lub pożyczki. – Maksymalny możliwy koszt, kwalifikujący się do dofinansowania, od którego liczona jest wysokość dotacji, to 53 tys. zł na budynek jednorodzinny lub wydzielony lokal mieszkalny z wyodrębnioną księgą wieczystą. Pozostała część kosztów kwalifikowanych może zostać sfinansowana pożyczką – czytamy na stronie organizatora Programu.

Instalacja fotowoltaiczna dla domu i firmy

Więcej informacji o programach, a także szczegóły dotyczące projektu i montażu fotowoltaiki, znajdziesz na naszej stronę internetowej lub pod numerem telefonu: 601 051 593. Instalacja fotowoltaiczna to przyszłość i szansa na to, by zatrzymać niekorzystne zmiany klimatyczne.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!