Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Instalacje fotowoltaiczne Lublin a pielęgnacja

Instalacje fotowoltaiczne Lublin w innych lokalizacjach są najbardziej wydajne, gdy podczas montażu zostaną ustawione pod kątem od 30 do 45 stopni w kierunku południowym i w miejscu o jak najmniejszym zaciemnieniu. Warto zaznaczyć, że sprawność fotowoltaiki zależy także od czystości urządzenia.

Instalacja fotowoltaiczna łatwa w pielęgnacji

Panele fotowoltaiczne należy czyścić raz – dwa razy do roku. W jaki sposób i przede wszystkim kiedy przeprowadzić właściwą pielęgnację? Po raz pierwszy wiosną – zaraz po ustąpieniu opadów śniegu. Wiosenne porządki pomogą bowiem w usunięciu ewentualnych zacieków po opadach i resztkach organicznych naniesionych przez śnieg. Kolejne czyszczenie? Pod koniec jesieni. Warto wówczas uprzątnąć resztki liści, gałęzi, a także kurz i zabrudzenia powstałe przed kilka miesięcy. O pielęgnacji zimą (związanej z opadami lub zalegającym śniegiem) pisaliśmy w naszych poprzednich artykułach, m.in.: „Panele fotowoltaiczne a zima – sprawdź, co warto wiedzieć”.

Pora dnia ma znaczenie!

Wiecie już, które pory roku są najlepsze do tego, by czyścić panele fotowoltaiczne. A z porą dnia? Czy ona też ma znaczenie? Zdecydowanie tak! Fotowoltaika powinna być pielęgnowana w godzinach wczesnoporannych lub późnym popołudniem. Dlaczego mycie paneli fotowoltaicznych w południe nie jest wskazane? Można bowiem uszkodzić instalację.

Instalacja fotowoltaiczna – jak czyścić?

Z większością zanieczyszczeń paneli fotowoltaicznych radzą sobie deszcze sezonowe. Cięższe natomiast wymagają interwencji gąbki, mydła i węża ogrodowego. Przy użyciu tych narzędzi z łatwością można się pozbyć, np. „ptasich niespodzianek”. Należy pamiętać, by nie używać szorstkich produktów do pielęgnacji, mogą one porysować kolektory słoneczne. Nie wolno też używać detergentów – niektóre mogą reagować z materiałami użytymi podczas montażu instalacji. Warto dodać, że szkodliwe (prowadzące do uszkodzenia uszczelniającego silikonu, a w rezultacie do upływu wytwarzanego prądu) może okazać się korzystanie z myjek ciśnieniowych.

Czysta fotowoltaika – czysta energia!

Dom energooszczędny? To dom, w którym źródło energii elektrycznej jest ekologiczne. Gwarantuje to fotowoltaika Lublin. Jej regularna i prawidłowa pielęgnacja zwiększa ich wydajność. Czyste panele fotowoltaiczne to możliwość przetwarzania większej ilości promieniowania słonecznego. Mimo naszych porad obawiacie się, czy podołacie procesowi pielęgnacji? Nie ryzykujcie. Skorzystajcie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się fotowoltaiką. Z przyjemnością udzielimy Wam stosownych wskazówek – także tych dotyczących bezpieczeństwa podczas prac na dachu.

Niższe rachunki za prąd na wyciągnięcie ręki

Przypominamy również o możliwościach uzyskania dotacji na montaż paneli fotowoltaicznych. Pod numerem telefonu 601 051 593 udzielamy potrzebnych informacji – zarówno dotyczących dofinansowań, jak i montażu oraz działania instalacji. Zachęcamy do kontaktu i inwestycji w dom energooszczędny! Fotowoltaika to nie tylko troska o środowisko, ale i o portfel!

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!