Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Instalacje fotowoltaiczne w Lublinie wsparciem dla ekologicznych stacji ładowania pojazdów

Rozwijająca się elektryfikacja napędów samochodowych sprawia, że pojawia się coraz szersze zapotrzebowanie na stacje ładowania pojazdów. Nie każdy samochód z napędem elektrycznym lub hybrydowym, jest bowiem przystosowany do ładowania w warunkach domowych. Instalacje fotowoltaiczne w Lublinie przychodzą z pomocą także tym stacjom, które pragną połączyć ekonomię z ekologią.

Ekologiczne gromadzenie energii elektrycznej a instalacje fotowoltaiczne w Lublinie

Panele fotowoltaiczne służące głównie do przetwarzania energii pozyskiwanej z promieni słonecznych w energię elektryczną, są doskonałą alternatywą dla ogólnodostępnej sieci elektroenergetycznej. Nie tylko pozwalają na ekologiczne pozyskanie energii zamienianej później na prąd elektryczny, ale stają się także wyznacznikiem najnowszych trendów ekologii i ekonomii, jako odnawialne źródła energii. To sprawia, że myśląc o wykorzystaniu prądu w dzisiejszych czasach, myślimy „instalacje fotowoltaiczne”.

Stacje ładowania pojazdów z odnawialnych źródeł energii

Ze względu na stały wzrost liczby samochodów napędzanych energią elektryczną, także w tej branży coraz powszechniejsze stawać będą się panele fotowoltaiczne. Oczywiście zapotrzebowanie na energię elektryczną w stacjach ładowania pojazdów jest spore, jednak instalacje fotowoltaiczne w Lublinie mogą być świetnym wsparciem gwarantując dodatkowy, stały dopływ „darmowej” energii słonecznej. Zatem jako część instalacji elektrycznej punktu ładowania, panele fotowoltaiczne pomogą obniżyć koszty energii niezbędnej do naładowania baterii w samochodzie. Brzmi jak idealne połączenie ekonomii z ekologią? Brzmi jak hybryda tych dwóch jakże pożądanych w dzisiejszych czasach zjawisk.

Domowe ładowanie pojazdu

Jeszcze tańszym rozwiązaniem dla użytkowników samochodów elektrycznych lub hybrydowych, jest wykorzystanie paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie domowym. Poza ich użyciem jako źródła energii elektrycznej dla domowej instalacji elektrycznej, nadwyżki energii pozyskiwanej z promieni słonecznych, można przeznaczyć na ładowanie swojego pojazdu. Instalacje fotowoltaiczne Lublin radzą, by połączyć istniejącą instalację solarną ze stacją Wallbox dopasowaną do ładowania konkretnego modelu samochodu. Zyskujemy wówczas w pełni ekonomiczną, przydomową stację ładowania pojazdu. W dodatku taką, z której poza kosztami instalacji, pozyskiwana energia jest stała i darmowa! Ponadto panele fotowoltaiczne wykorzystywane na indywidualny użytek są zdecydowanie bardziej wydajne ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na energię (a co za tym idzie, na promienie słoneczne) niż np. w ogólnodostępnych stacjach ładowania pojazdów.

Great Solar poleca – zadbaj sam o swój elektryczny samochód

Firma Great Solar, oferująca instalacje o małej mocy na potrzeby indywidualne, zapewnia, że solarne rozwiązania stacji ładowania pojazdu, sprawdzą się doskonale na potrzeby prywatne. Decydując się na zastosowanie instalacji fotowoltaicznej we własnym gospodarstwie domowym, warto pomyśleć także nad projektem i wykonaniem przydomowej stacji dokującej dla pojazdu elektrycznego lub hybrydowego. Wszak to przyszłość przemysłu samochodowego, dlatego warto już teraz pomyśleć nad rozwiązaniami ekonomicznymi i przyjaznymi środowisku.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!