Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Montaż instalacji fotowoltaicznych od kuchni

Coraz większa świadomość zmian klimatycznych, państwowe dotacje, chęć oszczędzania – powodów, dla których nasi Klienci decydują się na zakup fotowoltaiki, jest wiele. Podjęcie decyzji i podpisanie stosownych umów to dopiero połowa sukcesu. Jesteście ciekawi, jak przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej? Zachęcamy do lektury!

Montaż instalacji fotowoltaicznej – to od niego wszystko zależy

Montaż paneli to nic innego jak przymocowanie ich do dachu lub elewacji i zabezpieczenie, by nie uległy zniszczeniu na skutek negatywnego oddziaływania warunków atmosferycznych (przede wszystkim wiatru i opadów). Następnie podłącza się przewody elektryczne i niezbędny sprzęt. Co na temat tego procesu mówią fachowcy?

– Prawidłowy montaż instalacji fotowoltaicznej oraz usytuowanie paneli ma duży wpływ na wydajność instalacji – czytamy na popularnym portalu budowlanym. Maksymalna wydajność fotowoltaiki osiągana jest tylko wówczas, kiedy panele znajdą się w niezacienionym miejscu. Niezwykle istotne jest wybranie optymalnej pozycji – takiej, w której pozyskają najwięcej światła słonecznego. Którą stronę domu należy wybrać? O tym poniżej!

Dach czy elewacja? Wschód czy zachód? Północ czy południe? Dowiedz się więcej!

Fotowoltaikę zazwyczaj montuje się na dachu lub elewacji budynku. Panele można również po prostu ustawić na działce, jednak, ze względu na oszczędność miejsca, mało kto wybiera to rozwiązanie. Instalacja przymocowana do dachu lub elewacji nie tylko nie przeszkadza, ale i nie znajduje się w cieniu. Jakie jest najkorzystniejsze skierowanie paneli? W stronę południową i pochylenie ich pod kątem 30-40 stropni do poziomu. Należy zaznaczyć, że im większe odchylenie od tej pozycji, tym mniej energii jest produkowanej. Co z innymi kierunkami świata?

– Przy ustawieniu paneli w kierunku południowo-wschodnim lub południowo-zachodnim i pochyleniu w granicach 25-55° uzysk energii jest wciąż zadowalający – stanowi bowiem 90-95% maksymalnego. Jeżeli panele są skierowane na wschód albo zachód, to w zakresie nachylenia od 25 do 40° otrzymuje się 80-90% energii możliwej do pozyskania przy ustawieniu optymalnym – twierdzą eksperci.

Montaż instalacji fotowoltaicznej – zostaw to fachowcom

Proces instalacji paneli tylko pozornie brzmi łatwo. Warto zostawić to doświadczonym specjalistom. Firma Great Solar z powodzeniem opanowała rynek fotowoltaiki w Polsce, zdobywając zaufanie zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych. Montaż instalacji fotowoltaicznej ma wpływ na działanie paneli – warto więc zwrócić się o pomoc do fachowców. Należy zaznaczyć, że z powodzenie realizujemy już inwestycje dofinansowane z programu „Mój Prąd”, o którym pisaliśmy już na naszej stronie („Na panele fotowoltaiczne dofinansowanie potrzebne? Zajmiemy się tym!”).  

Umów się na spotkanie z przedstawicielem firmy Great Solar

Nasza siedziba mieści się w Jastkowicach koło Stalowej Woli. Jesteśmy jednak otwarci na kontakt telefoniczny (601 051 593), e-mailowy (biuro@greatsolar.eu.greatsolar.arkweb.pl) lub przez Messengera (https://www.facebook.com/greatsolarpl).

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!