Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Na panele fotowoltaiczne dofinansowanie potrzebne? Zajmiemy się tym!

Twoje wydatki na energię elektryczną wciąż rosną? Rachunki za prąd są coraz wyższe? Wybierz tańsze i ekologiczne rozwiązanie! Korzystaj z energii słonecznej! Jak przebiega ten proces? Krok po kroku wyjaśniamy to w artykule: „Jak zamienić światło w prąd?”. Wielu zainteresowanych montażem fotowoltaiki, rezygnuje z inwestycji po otrzymaniu wyceny. Cena jest zbyt wysoka. Na szczęście jest na to sposób – rząd uruchomił specjalny program. Na panele fotowoltaiczne dofinansowanie „Mój Prąd” to dla wielu szansa na realizację projektu. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Na panele fotowoltaiczne dofinansowanie z Ministerstwa Energii

Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego w trakcie wspólnej konferencji z ministrami energii i środowiska – Krzysztofem Tchórzewskim i Henrykiem Kowalczykiem – czytamy na stronie Ministerstwa. Należy podkreślić, że termin ogłoszenia naboru i początek przyjmowania wniosków planowany jest na przełom sierpnia i września 2019 roku – a zatem lada chwila! Już teraz warto więc rozważyć przystąpienie do programu. Co ważne, nabór wniosków będzie prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW. 

Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pieniądze? Oto najważniejsze zasady!

By otrzymać pieniądze z Ministerstwa Energii, trzeba spełnić kilka warunków. Wszystkie opisane są na stronie Programu – my przybliżamy najważniejsze z podanych punktów. Na panele fotowoltaiczne dofinansowanie zostanie przyznane w określonych sytuacjach. Po pierwsze, dotacja obejmuje mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej od 2kW do 10kW. Warto zaznaczyć, że instalacja PV obejmuje nie tylko panele fotowoltaiczne, ale i niezbędne oprzyrządowanie. Kto może starać się o dofinansowanie? Beneficjentem programu jest osoba fizyczna, która jest stroną umowy przyłączeniowej. Jaka kwota będzie zwracana? Wysokość dofinansowania  w formie bezzwrotnej do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaiczne (PV) wynosi nie więcej niż 5 tys. zł.  Uwaga – z Programu „Mój Prąd” nie mogą korzystać osoby, które otrzymały już dofinansowanie w ramach innej dotacji.

Na panele fotowoltaiczne dofinansowanie otrzymane? Zajmiemy się resztą!

Szukasz firmy, która zrealizuje dla Ciebie projekt i pozwoli wykorzystać przyznane przez organizatora Programu pieniądze? Polecamy się do współpracy! Podobnie jak cała branża fotowoltaiki w Polsce, na rynku działamy od niedawna. Bazujemy na wykształceniu, posiadanej wiedzy i zdobywanemu doświadczeniu. Ciągle doskonalimy się dla naszych Klientów! Już teraz realizujemy inwestycje, które będą zgłoszone do programu „Mój Prąd”. Podpisując umowę już dziś, gwarantujesz sobie korzystanie ze wsparcia finansowego rządu. Nie tylko zamontujemy panele, ale i pomoże w formalnościach. Na panele fotowoltaiczne dofinansowanie potrzebne od zaraz? Zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem: 601 051 593.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!