Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Odnawialne źródła energii inwestycją na lata

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej widoczne na dachach domów, bloków czy firm. Zarówno Klienci Indywidualni, jak i biznesowi, świadomie wybierają ekologiczne i tanie odnawialne źródła energii. W jaki sposób panele słoneczne wpływają na ochronę środowiska? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Odnawialne źródła energii – czy fotowoltaika i solary to jedno?

Czym właściwie jest fotowoltaika? Jej działanie szeroko opisywaliśmy w poprzednim tekście (Jak działają panele fotowoltaiczne?), teraz przypomnimy najważniejsze fakty. Fotowoltaika to pozyskiwanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Często jest mylona z solarami (to potoczna nazwa kolektorów słonecznych). Należy wyraźnie zaznaczyć, że to dwa rożne systemy! Fotowoltaika odpowiada za pozyskanie prądu, natomiast solary z promieni słonecznych czerpią ciepło.

W trosce o naszą planetę!

Warto dodać, że instalacje fotowoltaiczne nie tylko pozyskują prąd. Są także przyjazne dla środowiska. Odnawialne źródła energii to jeden ze sposób walki z globalnym ociepleniem. Świadomość ekologiczna Polaków jest coraz większa – nic dziwnego, że wzrasta też zainteresowanie fotowoltaiką. Po instalacji paneli pozyskiwanie energii elektrycznej odbywa się w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Energia słoneczna jest niewyczerpalna – nie trzeba się zatem martwić o zapasy ropy naftowej czy węgla. Prąd pozyskiwany z tych paliw kopalnych przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń środowiska. Ten pochodzący prosto ze słońca nie szkodzi naturze! Co ciekawe, w ciągu doby słońce dostarcza na Ziemię 6 000 razy tyle energii, ile wynoszą potrzeby światowej gospodarki przez cały rok! Ponadto podczas działania fotowoltaiki nie wytwarzają się szkodliwe gazy cieplarniane czy związki. Eksperci, jak podkreśla Portal Samorządowy, pokładają w fotowoltaice ogromne nadzieje. Ich zdaniem odnawialne źródła energii są także częściowym rozwiązaniem na problem smogu.

Inwestycja na lata

Odnawialne źródła energii – w tym fotowoltaika – to inwestycje na lata. Wykorzystanie energii słonecznej pozwala na ograniczenie zużycia prądu od dostawcy albo na całkowitą rezygnację z usług firm. To nie tylko ekologiczne, ale i dużo tańsze rozwiązanie. Maleją lub całkowicie znikają wysokie zazwyczaj rachunki za prąd. Choć instalacja to koszt kilku tysięcy, właśnie dzięki niskim rachunkom dość szybko się zwróci. Zalety związane z ochroną środowiska i komfortem domowników są zaś bezcenne.

Odnawialne źródła energii dla klientów indywidualnych i komercyjnych

By właściwie zamontować instalację fotowoltaiczną, należy posiadać stosowne zezwolenia i przede wszystkim umiejętności. Warto więc zostawić tę skomplikowaną procedurę fachowcom. Firma Great Solar zajmuje się montażem fotowoltaiki zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji. Zatrudnia najlepszych fachowców z dziedziny inżynierii i techniki. Z powodzeniem popularyzuje zieloną energię energetyczną. Jesteś zainteresowany jej usługami? Skontaktuj się z przedstawicielami i uwierz, że inwestycja w odnawialne źródła energii to inwestycja dla Ciebie i całej planety.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!