Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Odnawialne źródła energii – rodzaje i ich zastosowanie

Odnawialne źródła energii – rodzaje i ich zastosowanie

Budując dom, chcemy, by był ładny, przytulny, nowoczesny. Chcemy, aby dobrze się nam w nim mieszkało. Niestety, zdarza się, że marzenia nie idą w parze z rzeczywistością. Mamy przeświadczenie, że nie podołamy kosztom jego utrzymania, bo np. będzie pożerał dużo energii, co przełoży się na wysokie koszty eksploatacji. Przecież nie musi tak być! Decydując się na dom energooszczędny, ponosimy jednorazowo spory wydatek, ale otrzymujemy w zamian gwarancję, że ów wydatek zwróci się nam w przeciągu najbliższych lat.

Dlaczego warto mieć dom energooszczędny?

To pierwsze pytanie, jakie słyszymy z ust naszych Klientów. Argumentów, które przemawiają za tą decyzją jest wiele. Najczęściej przytaczamy, że dom energooszczędny pozwala nam zaoszczędzić na opłatach za energię, które miesiąc w miesiąc obciążają nasz budżet. Inne? Nieszkodliwość dla środowiska i wyższa wartość, jeśli planujemy sprzedaż domu w przyszłości. Drugie pytanie, które pada równie często, co pierwsze –  czy zamontować panele fotowoltaiczne w energooszczędnym budynku?

Instalacja fotowoltaiczna fundamentalną częścią domu energooszczędnego

Ciężko wyobrazić sobie dom energooszczędny bez odnawialnych źródeł energii. Aby mówić o projekcie w 100% energooszczędnym, należy wziąć pod uwagę kwestię kształtu budynku, okien itp. Możecie o tym przeczytaj tutaj. Jeśli nie macie możliwości wdrożenia wszystkich, opisywanych w załączonym artykule elementów, to warto skupić się na tym jednym, konkretnym. Urządzeniu bezpiecznym dla mieszkańców, ekologicznym, nieszkodliwym dla natury, umożliwiającym zaoszczędzenie pieniędzy na opłatach za prąd (a prądu każdy z nas zużywa bardzo dużo każdego dnia). Tak, pewnie domyślacie się, że tym urządzeniem jest panel fotowoltaiczny. By w waszych domach nie brakowało energii, należy zamontować odpowiednią ilość takich paneli. Tym zajmą się już nasi fachowcy, którzy dobiorą moc paneli fotowoltaicznych do możliwości waszych domostw. Jeśli wciąż wahacie się, czy opłaca się zamontować panele fotowoltaiczne, czy też nie – sięgnijcie po nasz artykuł: Odnawialne źródła energii inwestycją na lata.

Dofinansowanie na spełnienie marzeń!

Podjęliście decyzję, że realizujecie marzenie o energooszczędnym domu, ale…no właśnie, ale obawiacie się o koszty. Odnawialne źródła energii są sporym wydatkiem, to fakt. Na szczęście łatwo można uzyskać na nie finansowanie lub dofinansowanie. Pomagamy naszym Klientom uzyskać finansowanie zewnętrzne na realizację takiej inwestycji. Od kilku tygodniu mogą oni skorzystać również z rządowego programu MÓJ PRĄD. O programie możecie przeczytać tutaj.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!