Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Odnawialne źródła energii w Twoim domu, dzięki programowi Czyste Powietrze 2.0

Poprawa jakości powietrza, jak również zmniejszenie ilości produkcji gazów cieplarnianych do atmosfery, dzięki wymianie źródeł ciepła i poprawie efektywności energetycznej domów jednorodzinnych, to główne cele rządowego programu Czyste Powietrze 2.0. Dzięki wprowadzonym obecnie zmianom, nawet przeciętny Kowalski może zainstalować w swoim domu odnawialne źródła energii. Jaki zmiany zaszły w projekcie w ostatnim czasie? Omawiamy to w dzisiejszym artykule.

Odnawialne źródła energii coraz popularniejsze w Polsce

Program dotacji Czyste Powietrze 2.0, jest jednym z najchętniej wybieranych w naszym kraju. Tym bardziej, potencjalnych beneficjentów ucieszy fakt, iż parę dni temu uruchomiono drugi, podwyższony poziom dofinansowania. Skierowany został do osób z niższym dochodem, pozwalając jednocześnie uzyskać większą ilość gotówki na modernizację źródeł energii we własnym domu. Według nowych przepisów, na wymianę „kopciucha”, termomodernizację domu czy fotowoltaikę, można otrzymać obecnie do 37 tysięcy zł. dofinansowania. Pomoc w realizacji programu opłacać się będzie odtąd również gminom. Za każdy skutecznie złożony wniosek, otrzymają 100 zł. Wnioski można składać przez portal gov.pl, jak i w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez Portal Beneficjenta.

Szczegóły drugiej części programu Czyste Powietrze 2.0

Warunkiem kwalifikacji do nowego naboru, jest przeciętny średni dochód miesięczny na osobę nie przekraczający 1400 zł (w gospodarstwie wieloosobowym) bądź 1960 zł (w gospodarstwie jednoosobowym). Po zaświadczenie o dochodach trzeba będzie się udać do Urzędu Gminy. Zmodernizowany projekt przewidujący zmiany w zakresie źródeł energii, to także pakiet wielu nowych udogodnień dla potencjalnych profitentów, m.in.: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji projektu o dodatkowe pół roku z uwagi na pandemię Covid-19, a także lista urządzeń i materiałów, spełniająca wymagane w regulaminie wymagania techniczne.

Odnawialne źródła energii – ile może wynieść dofinansowanie?

Cały projekt termomodernizacji, zmierzający do wykorzystania w domu odnawialnych źródeł energii, dzięki nowej odsłonie programu Czyste Powietrze 2.0, w kwestii dofinansowania kształtuje się następująco:

·         wymiana źródła ogrzewania – do 32 tys. zł.

·         wymiana źródła ogrzewania wraz z instalacją fotowoltaiczną – 37 tys. zł. (połączenie z dotacją Mój Prąd w jednym wniosku)

·         samo położenie izolacji, rekuperacja itp., bez wymiany źródła ogrzewania – do 15 tys. zł.

Chętnych, którzy chcą dowiedzieć się jaka jest wysokość dofinansowania za poszczególne części projektu, odsyłamy do strony https://wysokienapiecie.pl/33141-wyzsze-dotacje-w-czystym-powietrzu-gminy-moga-dostac-100-zl-za-wniosek/#dalej. Wszystkie aktualne informacje dotyczące programu Czyste Powietrze 2.0 odnaleźć można także na oficjalnej rządowej stronie.

Odnawialne źródła energii z firmą Great Solar

Bez wątpienia odnawialne źródła energii to inwestycja w dobro środowiska naturalnego oraz oszczędność domowego budżetu. Nowa pula rządowych dofinansowań w tym zakresie, w połączeniu z naszą dotacją, to idealny impuls do zmian. Nie zwlekaj! Skorzystaj z pomocy finansowej i zgłoś się do nas. Nasi doradcy pomogą uporać się z potrzebną dokumentacją i doradzą najlepszy wybór. Fotowoltaika to przyszłość energii, także w Twoim domu!

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!