Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Panele fotowoltaiczne a zima – sprawdź, co warto wiedzieć

Panele fotowoltaiczne powoli opanowują polski rynek. Zyskują zaufanie zarówno Klientów Indywidualnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw czy nawet dużych firm. System ten pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na rachunkach za prąd. Ponadto jest wyrazem troski o środowisko. A jak instalacja fotowoltaiczna współpracuje z tymże środowiskiem… zimą, gdy warunki atmosferyczne bywają dość ciężkie przez niskie temperatury, opady i wiatr? Zapraszamy do lektury naszego artykułu! 

Panele fotowoltaiczne działają w zimie!

Nasi Klienci często zastanawiają się, czy panele fotowoltaiczne pracują w zimie. W końcu dni są zdecydowanie krótsze, a promieniowanie słoneczne słabsze… Oczywiście, że tak – fotowoltaika to inwestycja, która sprawdzi się także zimą! Co prawda wyprodukowanego prądu będzie mniej, jednak można znaleźć na to rozwiązanie.

Bilansowanie energii przed zimą

W związku z mniejszą ilością światła słonecznego w miesiącach zimowych ważne jest bilansowanie energii. Jak przebiega? Proces należy rozpocząć już latem. Wówczas, ze względu na nasłonecznienie, panele fotowoltaiczne działają najefektywniej. Warto więc wyprodukowane nadwyżki prądu odebrać właśnie zimą. Przypominamy, że przechowywane są w konkretnej sieci energetycznej.

Panele fotowoltaiczne pod śniegiem

Choć o śniegu od kilku tygodni możemy tylko marzyć, wierzymy, że w końcu spadnie. Wielu z Was pewnie zastanawia się, czy w przypadku posiadania naszej instalacji konieczne jest odśnieżanie dachu. Otóż nie! Panele fotowoltaiczne bowiem montowane są po kątem od 30 do 45 stopni. Śnieg, który na nich zalegnie, sam osunie się w dół.

Od grudnia do lutego też montujemy!

Zima i wiążące się z nią (zazwyczaj) trudne warunki atmosferyczne nie są przeszkodą w prowadzeniu montażu instalacji fotowoltaicznej. Nasza firma już zrealizowała takie zlecenie w mijającym rok – pracę zaczęliśmy o wyczyszczenia dachu z resztek śniegu. Ważne jest, by podczas montażu zachować zasady BHP. Pracownicy wyposażeni są w specjalną odzież ochronną, dlatego niskie temperatury czy zalegający śnieg nie są dla nich przeszkodą. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku skrajnej pogody – silnego wiatru połączonego z intensywnymi opadami – nie podejmujemy się prac. Panele fotowoltaiczne mogą poczekać na montaż, aż warunki się ustabilizują, a bezpieczeństwo członków zespołu jest dla nas najważniejsze.

Panele fotowoltaiczne na Podkarpaciu – skontaktuj się z nami!

Jesteśmy młodą firmą – tak samo jak panele fotowoltaiczne. Ciągle zdobywamy doświadczenie i poszerzamy swoją wiedzę dla Was – naszych Klientów. Współpracujemy z najwyższej klasy specjalistami, którzy czuwają nad każdy etapem prac – od projektu po montaż instalacji. Realizujemy projekty dla mieszkańców Podkarpacia i okolic. Nasza siedziba mieści się bowiem w pobliżu Stalowej Woli. Co wyróżnia nas wśród konkurencji? Dajemy aż 25 lat gwarancji na sprawność paneli oraz 10 na wszystkie komponenty instalacji. Chcesz wiedzieć, jaki będzie koszt realizacji dla Twojego domu lub firmy? Poproś o bezpłatną wycenę, korzystając z formularza: https://greatsolar.eu/prad-ze-slonca

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!