Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Zalety domu energooszczędnego

Zainteresowanie rozwiązaniami ekologicznymi z roku na rok rośnie, jednak nie każdy budowany dom jest energooszczędny. Ten typ budownictwa ma jednak wiele zalet, które zdecydowanie warto poznać. Dom energooszczędny to nie tylko zwykły budek mieszkalny, zobacz, co może przynieść Ci taka inwestycja.

Nowoczesne rozwiązania

W Polsce obserwuje się przywiązanie do tradycyjnego budownictwa, przez co z trudem akceptuje się nowości i zmiany. Przywiązanie to wykazuje się zwłaszcza w technologi budowania. Polacy uważają, że trwały budynek to taki, który jest wzniesiony tradycyjną murowaną metodą. Jest ona symbolem stałości i bezpieczeństwa. Jednak wraz z rozwojem świata zmieniają się też technologie budowy i materiały. Zrównoważone budownictwo to przyszłość. Zrównoważone budownictwo tzn. dom energooszczędny, ekologiczny i pasywny. Przyszłość ta nie jest tak odległa, jakby się mogło wydawać. Już dziś powstają projekty i budynki energooszczędne. Warto poznać zalety domów energooszczędnych i przekonać się jakie zyski mogą za sobą nieść.

Dom energooszczędny, czyli ekonomia

Budowa domu energooszczędnego, w porównaniu do domu tradycyjnego, nie jest tania. Mimo to z biegiem czasu staje się coraz tańsza. Jeszcze do niedawna szacunkowa różnica cen w budowie domu energooszczędnego i standardowego sięgała nawet 30%. Obecnie różnica może mieć przedział 5-6%. Różnica cen jest niewątpliwa, jednak taka inwestycja przynosi w przyszłości. Wynika to z mniejszego zapotrzebowania na energię. W porównaniu z tradycyjnym dom energooszczędny potrzebuje od 3 do 5 mniej energii do ogrzewania. W związku z tym jego eksploatacja w ciągu kilku lat przyniesie widoczny zysk.

Funkcjonalność i komfort

Dom energooszczędny jest budynkiem nowoczesnym. Rozwiązania w nim wdrożone zapewnią nie tylko tańszą eksploatację, ale też po latach nie utracą swojej funkcjonalności. Obecne technologie najprawdopodobniej będą kompatybilne z technologiami, które dopiero się rozwijają. W przeciwieństwie do domu tradycyjnego, który wraz z wejściem nowych przepisów będzie musiał przejść modernizacje.

Przykładem tego, jak dom energooszczędny jest komfortowy, może być stwarzany we wnętrzu mikroklimat i komfort cieplny. Zapewnia to odpowiednia wentylacja mechaniczna, która zadba o świeże powietrze o każdej porze roku. Z kolei dobra izolacja termiczna i nowoczesne systemy grzewcze sprawią, że we wnętrzach będzie utrzymywać się optymalna temperatura.

Komfort zapewni odpowiedni rozkład pomieszczeń. Dom energooszczędny projektowany jest względem stron świata. Oznacza to, że życie mieszkańców toczy się wraz z ruchem słońca. Rozmieszczenie względem stron świata, zapewnia odpowiednie oświetlenie i nasłonecznienie do pomieszczeń, które szczególnie tego potrzebują.

Ochrona środowiska

Budowa domu energooszczędnego to rozwiązanie, które dba o środowisko. Mniejsze zapotrzebowanie na energię, czynnie przyczynia się do ochrony środowiska. Budynek i jego wykończenie sprawiają, że redukuje się emisja dwutlenku węgla, który jest szkodliwy dla atmosfery. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, takich jak promienie słoneczne, pozyskiwanie ciepła z ziemi, wody czy powietrza znacznie ogranicza zanieczyszczenie środowiska.

Dom energooszczędny jest zawsze w cenie

Inwestor szybko zobaczy zyski, jakie przynosi korzystanie z ekonomicznych systemów ogrzewania, bez względu na rosnące ceny energii cieplnej, którą stosuje się obecnie. Dodatkowo atutem domu energooszczędnego jest wartość rynkowa. Jeśli właściciel postanowi się przeprowadzić, sprzedaż domu będzie łatwiejsza, bo dom utrzyma wartość, więc inwestor nie będzie narażony na straty. Jak widać, dom energooszczędny ma naprawdę wiele zalet. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zgłoś się do Great Solar, chętnie odpowiemy i pomożemy wybrać dobre rozwiązania ekologiczne.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!