Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Panele fotowoltaiczne jako pierwszy krok do ekodomu

Bycie eko, musimy to przyznać, w ostatnich latach jest nie tylko modne, ale przede wszystkim zdrowe. To wyraz wspólnej troski o środowisko: jakość powietrza, stan wód, gleby, zwierzęta. Czy zdajesz sobie sprawę, że ekologia ściśle wiąże się z budową domu? Dziś podpowiemy Ci, jak stworzyć eko dom marzeń – dom, którego centralnym elementem będą… panele fotowoltaiczne!

Panele fotowoltaiczne jako niezbędny element ekodomu

Jakie wymogi powinien spełnić dom energooszczędny? Szczegółowo opisaliśmy je w naszym artykule – znajdziecie tam odpowiedzi na pytania dotyczące projektu, materiałów budowlanych i wykonania obiektu. Dziś chcemy się skupić na fotowoltaice jako źródle energii elektrycznej w domu przyjaznym środowisku. Jak działa instalacje fotowoltaiczna? Panele, zazwyczaj montowane na dachu (rzadziej przy gruncie), zmieniają energię pochodzącą z promieniowania słonecznego na energię prądu stałego. Wykorzystywana jest ona do zasilania np. gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa. Energia wytwarzana dzięki specjalnym panelom jest czysta (zerowa emisja C02) i cicha. Nie ma też mowy o marnowaniu prądu – warto podkreślić, że nadwyżki zgromadzonej energii mogą zostać sprzedane lub wykorzystane w momencie zmniejszonej wydajności paneli słonecznych, np. zimą.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Odpowiedź jest prosta: ponieważ to ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko dba o środowisko, nie hałasuje, ale troszczy się też o nasze portfele! Panele fotowoltaiczne to gwarancja stałej dostawy prądu i niezależności energetycznej. Podwyżki, zmiany ceny – nie będzie Cię to interesowało przez około 40 lat! Za montaż paneli płacisz raz, potem cieszysz się ekologiczną energią prze lata. Panele są praktycznie bezobsługowe. Jeśli jednak dojdzie do jakiejś usterki, gwarancja to 25 lat! Co ważne, istnieją możliwości na pozyskanie (lub zwrotu) środków na montaż. Program „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze” to szansa na wysokie dofinansowania. Samo użytkowanie fotowoltaiki generuje bardzo niskie koszty.

Panele fotowoltaiczne w okolicach Stalowej Woli? Zgłoś się do nas!

Stalowa Wola, Nisko, Janów Lubelski, Tarnobrzeg, Jeżowe… – to tylko kilka miejscowości, w których można oglądać nasze realizacje. Zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm czy instytucji działamy na terenie całej Polski. Realizujemy też zlecenia budowy farm fotowoltaicznych.

Zgłoś się po bezpłatną wycenę projektu fotowoltaiki – razem zatroszczmy się o przyszłość energetyczną naszego kraju.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!