Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Panele fotowoltaiczne przy drodze ekspresowej S19

Droga ekspresowa S19 łączy przejście graniczne z Białorusią (Kuźnica) ze słowacką granicą (w Barwinku). Trasa ułatwi także komunikację między Lublinem a Rzeszowem. Przebiega przez takie miasta jak: Kraśnik, Janów Lubelski, Nisko czy Sokołów Małopolski. To właśnie w okolicy tego ostatniego powstaje farma fotowoltaiczna. Panele fotowoltaiczne montuje tam nasza firma – Great Solar ze Stalowej Woli!

Panele fotowoltaiczne przy trasie szybkiego ruchu

Farma fotowoltaiczna, inaczej zwana także elektrownią słoneczną, to specjalnie wydzielona strefa terenu z rozlokowanymi instalacjami paneli, które zamieniają energię słoneczną w energię słoneczną. Należy zaznaczyć, że panele fotowoltaiczne będące częścią farmy mogą dostarczać energię nie tylko do pobliskich miejsc. Może też być przesyłany do sieci energii energetycznej do użytku innych odbiorców. Warto dodać, że magazynowany w akumulatorach prąd jest wykorzystywany podczas gorszego nasłonecznienia.

Farma fotowoltaiczna – poznaj szczegóły jej działania

Farma fotowoltaiczna to nie kilka paneli. To tysiące elementów. W każdym znajduje się ogniwo elektryczne. To właśnie w nich zachodzi zjawisko fotoelektryczne. Fotony, które pochodzą z promieni słonecznych, wzbudzają ruch elektronów i powstaje napięcie elektryczne. Na poziom mocy elektrowni wpływa moc poszczególnych paneli. Im ich więcej, tym większa możliwość wytwarzania prądu.

Czy to się opłaca?

Zarówno indywidualni, jak i komercyjni inwestorzy decydują się na inwestycję w panele fotowoltaiczne ze względów… finansowych. Atrakcyjne dofinansowanie pozwala na zwrot  już w ciągu 9-lat od montażu. Obecnie w Polsce zauważany jest wzrost zainteresowania ekologicznymi źródłami energii, do których zalicza się instalacje fotowoltaiczne. Eksperci prognozują, że prawdziwy boom dopiero nadchodzi – to zasługa między innymi rządowego programu Mój Prąd, który oferuje korzystne wsparcie finansowe dla osób zainteresowanych montażem fotowoltaiki.

Panele fotowoltaiczne dla domu i dla firmy

Firma Great Solar zajmuje się realizacją nie tylko dużych projektów. Chętnie współpracujemy z właścicielami małych i średnich firm a także montujemy panele fotowoltaiczne na dachach domów. Dla domu, budynku gospodarczego czy niewielkiego przedsiębiorstwa wystarczy już instalacja o małej mocy – od 3 do 10 kWp. Od czego zaczynamy? Przede wszystkim od rozmowy z zainteresowanym usługą klientem i oceną zdolności technicznej. Następnie przygotowujemy plan techniczny i, w razie potrzeby, pośredniczymy w procesach uzyskania dotacji lub korzystnych kredytów. Na koniec zajmujemy się oczywiście montażem instalacji i zgłoszeniem jej u dotychczasowej dostawcy energii elektrycznej.

Great Solar – skontaktuj się z podkarpacką firmą!

Nasza siedziba mieści się w pobliżu Stalowej Woli, jednak realizujemy projekty dla klientów nie tylko z Podkarpacia. Przedstawiciele firmy działają na terenie całej Polski i w wybranych krajach europejskich. Znajdź przedstawiciela, którego lokalizacja jest Ci najbliższa i skontaktuj się z nim, by zapytać o ofertę: https://greatsolar.eu/kontakt.

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!