Telefon +48 601 051 593
Adres e-mail biuro@greatsolar.eu

Fotowoltaika – 6 najczęściej popełnianych błędów

Fotowoltaika zyskuje na popularności w naszym kraju. Polacy coraz częściej decydują się na zakup instalacji fotowoltaicznych do swoich domów. Mają też większą wiedzę na temat korzyści, jakie płyną z montażu paneli fotowoltaicznych. Nie ustrzegają się jednak błędów. Oto 6 najczęściej popełnianych przez nich:

1. Kierowanie się ceną

Co tanie, to drogie. Tak głosi znane powiedzenie. W realiach współczesnego rynku jest ono bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo że instalacje fotowoltaiczne są stosunkowo nowym tworem w Polsce, to już możemy obserwować pierwsze przypadki, w których rzekomi rzetelni sprzedawcy próbują wciskać swoim klientom tanie produkty, twierdząc, że po co niepotrzebnie wydawać, skoro wszystko, to jedno i to samo. W rzeczywistości panele fotowoltaiczne, jakie te firmy sprzedają, są kiepskiej jakości. Z tym jest związany drugi błąd polskiego konsumenta.

2. Brak informacji o firmie montującej

Sprawdź sprzedawcę paneli fotowoltaicznych przed złożeniem zamówienia. Na polskim rynku – tak jak naprawdę wszędzie – możemy spotkać i firmy rzetelne, i te, które naciągają swoich Klientów. Pierwsze posiadają stosowne uprawnienia, certyfikaty i zaświadczenia, potwierdzające wysoką jakość świadczonych przez nich usług. Przykład? Zerknij tutaj. Drugie natomiast zakłamują informacje o stanie instalacji fotowoltaicznych, ich sprawności oraz kwestiach gwarancji.

3. Nieprawidłowe oszacowanie produkowanej energii

Fotowoltaika w Twoim domu nie produkuje tyle energii, ile było deklarowane? Koszty wychodzą zbyt wysokie? Prawdopodobnie ktoś źle oszacował dane niezbędne do montażu. Przedstawiciel firmy montującej instalację fotowoltaiczną, powinien wcześniej sprawdzić m.in. zacienienie paneli, średnie nasłonecznienie terenu, zasady rozliczania się z odbiorcą energii itp. Poznanie tych danych jest niezbędne do tego, aby kupione przez nas odnawialne źródła energii działały prawidłowo po montażu i nie generowały dodatkowych kosztów.

4. Zły transport

Zdarzają się sytuację, w których panele fotowoltaiczne ulegają zniszczeniu podczas ich przewożenia. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, kiedy na własną rękę próbujemy przetransportować zakupione urządzenie, a jednocześnie brakuje nam narzędzi do tego, by zrobić to dokładnie, bez uszkodzeń. Swoim Klientom oferujemy transport zamówionych przez nich produktów. Posiadamy nowoczesną flotę samochodową, umożliwiającą bezpieczny przewóz zakupionej fotowoltaiki.

5. Niedostosowanie się do zaleceń montera

Panele fotowoltaiczne nie są trudne w pielęgnacji, niemniej warto pamiętać o podstawowych zasadach ich użytkowania. Panele powinny być myte albo wczesnym rankiem, albo późnym popołudniem. Nigdy w ciągu dnia. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której moglibyśmy je uszkodzić.

6. Niewłaściwe usytuowanie instalacji fotowoltaicznej

Nie od dziś wiadomo, że umiejscowienie paneli fotowoltaicznych wpływa na ich pracę. Miejsca przysłonięte, zacienione, powodują, że instalacja fotowoltaiczna nie wykorzystuje swojego potencjału. Ba, nawet kilkuprocentowe przysłonięcie instalacji, może skutkować obniżeniem efektywności o ponad ¼!

Instalacje fotowoltaiczne już za 13 950 zł z 90% dofinansowaniem!